Rijeka i Salzburg remizirali u Ligi prvaka

Hrvatski i austrijski prvak, Rijeka i Salzburg remizirali su u prvom susretu 3. pretkola Lige prvaka igranom u Salzburgu. Rezultat 1:1 iz prvog susreta više odgovara hrvatskom prvaku.

Kuglice žrijeba suprostavile su hrvatskog i austrijskog prvaka u 3. pretkolu europske Lige prvaka. U prvom susretu igranom u Salzburgu, domaćin i gosti iz Rijeke remizirali su 1-1. Pogodak je za Riječane postigao je Mario Gavranović u 30. minuti, dok je strijelac za Salzburg bio He-Chang Hwang u 48. minuti.

Momčad iz Rijeke je bolja i opasnija u prvom dijelu, uspjeli su povesti pogotkom Gavranovića, a promašili su i mnoštvo prilika koje će ih na kraju možda i koštati prolaska u zadnje kvalifikacijsko kolo. Odmah na početku drugog dijela Riječani su primili gol što je jako poremetilo njihovu igru u nastavku. Austrijski prvak Salzburg ipak nije imao snage za potpuni preokret pa Rijeka ima šansu da za sedam dana osigurati play-off Lige prvaka.

Susret u Salzburgu ponudio je dobru i aktivnu igru s obje strane, a na kraju smo dojma da su gosti ukupno ponudili bolju igru. U prvom poluvremenu Rijeka je imala više od igre i ostaje žal za propuštenim prigodama.

Susretu su nazočili i mnogobrojni navijači Rijeke, a na stadionu Salzburga je ukupno bilo oko 13.000 gledatelja.

Uzvratni susret 3. pretkola Lige prvaka igra se 2. kolovoza u Rijeci, na stadionu Rujevica.